Serwisowanie rowerów w trosce o bezpieczeństwo

Uszkodzenia roweru często mogą wiązać się z koniecznością wizyty w siedzibie profesjonalnego serwisanta. O ile powierzchowne przetarcia lakieru, dziurawa opona lub regulacja nie wymagają nadprogramowej wiedzy, o tyle poważniejsze usterki mogą wiązać się ze zmniejszeniem bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze i w rezultacie, doprowadzeniem do bolesnego wypadku oraz całkowitego zniszczenia jednośladu.

Niemal każdy serwis rowerowy w Warszawie oferuje podobny zestaw usług dotyczący ogólnego przeglądu, do którego zalicza się m.in. regulacja przerzutek i hamulców, kontrola przełączeń gwintowych, kasowanie luzów oraz czyszczenie i smarowanie łańcucha.
Naprawie podlegają koła; możliwe jest ich wycentrowanie, złożenie z części oraz wymiana dętki, a także przerzutek – stosuje się demontaż zużytych linek i pancerzy, wymianę kółek przerzutki oraz regulację mechanizmów. W przypadku problemów z hamulcami możliwe jest dostosowanie skoku klamki hamulca do potrzeb klienta, wymiana klocków hamulcowych oraz montaż szczęki i pancerza. Są to usterki, których często nie jesteśmy w stanie sami zdiagnozować,  a ich zaniedbanie może pociągnąć za sobą konsekwencje. Wsiadając na rower pamiętajmy, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na bezpieczeństwo.

Oddanie sprzętu w ręce wykwalifikowanej i autoryzowanej firmy może zaoszczędzić kłopotu z przyszłymi komplikacjami oraz daje pewność i gwarancję bezpieczeństwa na drodze. Naprawa rowerów, podobnie jak innych pojazdów powinna wiązać się z regularnym przeglądem, aby uniknąć innych niespodziewanych uszkodzeń.

osaidjcmmmmv nvj

oicsoioiiocsisjccsscijsioc