sesja ślubna w plenerze

W poszukiwaniu wyjątkowego miejsca na sesję ślubną

Województwo małopolskie z całą pewnością ma wiele do zaoferowania zakochanym parom, które pragną uwiecznić swoje wyjątkowe chwile na zdjęciach. Już dawno minęły czasy, kiedy to sesja ślubna odbywała się w studio fotograficznym. Obecnie największą popularnością cieszy się sesja w plenerze – spontaniczne i unikatowe zdjęcia, które idealnie oddają miłość i szczęście pary. Tak naprawdę to dobry fotograf taki jak jedrakphoto.com jest w stanie zrobić piękne fotografie praktycznie w każdym miejscu.

W poszukiwaniu wyjątkowego miejsca na sesję ślubną

W województwie małopolskim największą popularnością, jeśli chodzi o sesje ślubne w plenerze, cieszy się Kraków i okolice. To właśnie w tych miejscach można zrobić niepowtarzalne i romantyczne fotografie do albumu. Idealnym miejscem będzie W Wawel, gdzie nie brakuje zamków (są także w Ogrodzieńcu, Będzinie, Korzkwi, Babicach, Ojcowie i Pieskowej Skale oraz w Niepołomicach), pałacyków i dworków. Tenczynku, Pieskowskiej Skale czy Rudnie są także magazyny, hale i ruiny, czyli raj dla fotografów. Jeśli z kolei para gustuje bardziej w nietypowych miejscach, z dala od miejskiego zgiełku, to godna polecenia będzie opuszczona hala produkcyjna z pozbijanymi szybami i zerwanymi drzwiami. Na takie widoki można liczyć chociażby w Nowej Hucie.

Bardzo dużą popularnością cieszą się również wodne zdjęcia, czyli na tle jezior, plaż czy innych zbiorników wodnych. W tym celu warto wybrać się do miejscowości Dębniki, gdzie są Skałki Twardowskiego, do Kryspinowa z kąpieliskiem czy też do Przylasku czy miejscowości Balaton. Piękna plaża i molo czekają na nas w Chrzanowie. Godnym polecenia tłem do sesji ślubnej będą także malownicze uliczki, kopce i oczywiście górskie krajobrazy. W Kazimierzu jest bardzo pięknie, ale tłoczno. Godną polecenia miejscowością jest także Podgórze. Jeśli parze młodej podoba się panorama Krakowa, to świetnie ukażą ją fotografie z kopca Piłsudskiego bądź Krakusa. Inną opcją są zdjęcia z gór, parków (Bednarskiego, Kościuszki, Jordana, Jerzmanowskich, Decjusza) czy ogrodów (krakowski ogród botaniczny). Jeśli chodzi o klimaty leśne, to warto udać się do Lasku Wolskiego. Zdjęcia można wykonać też na pełnych zieleni plantach w Krakowie.