lekkie okulary

Zabiegi okulistyczne we Wrocławiu – gdzie warto się udać

Interesuje Cię leczenie chorób oczu? Gabinety okulistyczne we Wrocławiu oferują pomoc w leczeniu wad wzroku i chorób oczu. Popularne zabiegi okulistyczne pomogą Ci cieszyć się dobrym wzrokiem. Przeczytaj, jakie popularne zabiegi okulistyczne przeprowadzane są w gabinetach okulistycznych we Wrocławiu i na który warto postawić.

Wrocław jak każde inne miasto może chwalić się licznymi placówkami medycznymi. Gabinety okulistyczne należą do tych, które są coraz częściej odwiedzane. Warto postawić na placówkę w pełni przygotowaną na świadczenie kompleksowych oraz sprawdzonych usług, placówkę która w odpowiedni sposób dba o dobro pacjenta.

Poznajmy typowe zabiegi okulistyczne, które dotyczą coraz bardziej licznej grupy pacjentów.

Laserowa korekcja wzroku

Dzięki laserowej korekcie wzroku możesz raz na zawsze pozbyć się wady wzroku i przestać nosić okulary bądź soczewki kontaktowe. O ile nosząc szkła możemy jedynie korygować wadę, to dzięki zastosowaniu lasera przywrócona zostanie pełna ostrość widzenia. Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem w pełni bezpiecznym. Przeprowadzany jest on w znieczuleniu miejscowym, po podaniu pacjentowi kropelek znieczulających. Widoczne efekty zauważymy natychmiast po jego zakończeniu.

Wirektomia

Wirektomia to zabieg „ostatniej szansy” dla osób, u których poważne schorzenia siatkówki mogłyby doprowadzić do całkowitej utraty wzroku. Przeprowadzenie tego zabiegu zaleca się w sytuacji odwarstwiania siatkówki, otworu w plamce żółtej, krwotoków podsiatkówkowych i innych mechanicznych uszkodzeń siatkówki. Dzięki operacji możliwe jest usunięcie nieprawidłowych zrostów siatkówki z ciałem szklistym.

Usunięcie zaćmy

Zaćma to choroba, która objawia się całkowitym lub częściowym mętnieniem soczewki oka. Najskuteczniejszą metodą leczenia zaćmy jest usunięcie starej soczewki oka i zamiast niej wprowadzenie nowej – sztucznej. Przeciwwskazaniem do zabiegu zaćmy jest miedzy innymi nadciśnienie.

Chirurgia jaskry

Dzięki przeprowadzeniu operacji chirurgicznej możliwe jest również pozbycie się jaskry.  Decyzję o właściwej formie leczenia podejmuje lekarz okulista, możliwe jest przeprowadzenie kilku rodzajów zabiegów.