białe okno

Dlaczego warto wybrać rolety dzień i noc?

Duże okna są modne i praktyczne – dają dużo światła i powiększają optycznie pomieszczenie. Problem pojawia się, gdy tego światła robi się zbyt dużo, lub gdy po prostu chcemy się trochę odizolować od świata. Wtedy świetnym pomysłem mogą być rolety.

Dlaczego warto wybrać rolety dzień i noc?

Dawniej ludzie wybierali głównie żaluzje, potem pojawiły się rolety, które zasłaniały całą powierzchnię okna i znacząco utrudniały dopasowanie ilości wpadającego światła. Na szczęście pojawiły się rolety dzień noc https://rollcenter.pl/produkt/roleta-dzien-i-noc-mini, które charakteryzują się takimi zaletami jak choćby:

  • Precyzyjne ustalanie ilości światła, jakie może wpadać do naszego pomieszczenia. Wreszcie możemy pożegnać problem ze zwykłymi roletami, które oświetlały nam połowę pokoju i zaciemniały drugą, podczas gdy my chcieliśmy po prostu odrobinę przyciemnić wpadające światło.
  • Biorąc pod uwagę, że możliwe jest zwiększanie i zmniejszanie ilości wpadającego światła bez konieczności całkowitego podnoszenia rolet (co nie oznacza, że nie możemy tego robić), to tym bardziej użyteczna będzie funkcja ozdobna rolet. Szeroki wybór nie tylko kolorów, ale też często nadruków i przeróżnych wzorów sprawią, że takie rolety będą stanowiły nie tylko element praktyczny, ale też bardzo oryginalny ozdobnik, który będziemy chcieli raczej eksponować niż ukrywać.
  • Znacznie rzadziej będziemy musieli całkowicie podnosić i opuszczać roletę – dzięki temu dłużej też będzie służył nam bezawaryjnie mechanizm odpowiadający właśnie za podnoszenie i opuszczanie.

Czy muszą to być rolety na wymiar?

Niektóre sklepy stacjonarne oferują rolety uniwersalne, które sami montujemy na oknie. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż jak się sami przekonamy, bardzo trudno jest znaleźć akurat taki rozmiar, jaki jest nam potrzebny, a gdy już go znajdziemy, to pewnie będziemy skazani na taki wzór i kolor, jaki będzie akurat dostępny, a nie na taki, jaki byśmy chcieli. A przecież te rolety mają nam towarzyszyć przez długie lata – dlatego też lepiej wybrać rolety na wymiar, które idealnie będą pasowały do wielkości naszego okna oraz aranżacji wnętrza naszego domu.