Dietetyczny catering – zdrowe posiłki dla każdego!

Stosowanie zbilansowanej diety poprawia jakość życia i stan zdrowia. To, co jemy, wpływa też na nasz wygląd – przekłada się na kondycję skóry, włosów i paznokci.

Dobrze ułożona, urozmaicona dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jakimi są między innymi białka, tłuszcze, witaminy, składniki mineralne, błonnik. Posiłki powinny być regularne i częste, lecz niezbyt obfite. Optymalna ilość to pięć małych posiłków na dzień. Bardzo ważną zasadą przy stosowaniu zdrowej diety jest picie około 2,5 litra wody dziennie.

Zapotrzebowanie kaloryczne to bardzo indywidualna kwestia, uzależniona od płci, wieku, stanu zdrowia i przede wszystkim trybu życia. W dzisiejszym świecie wielu ludzi nie ma czasu lub możliwości przygotowywać codziennie pięciu wartościowych i urozmaiconych posiłków. Dobrym rozwiązaniem dla nich jest catering dietetyczny. Usługi cateringowe w swojej działalności na ogół uwzględniają również potrzeby klientów, prowadzących różne konkretne diety, takie jak dieta wegetariańska czy wegańska. Osoby z nietolerancjami pokarmowymi mogą liczyć na posiłki niezawierająca glutenu czy laktozy. Firmy cateringowe oferują pakiety posiłków o różnej ilości kalorii.